Zdrowe uzębienie dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , , 0 Comments
Zdrowe i zadbane uzębienie to nie tylko wizyty u stomatologa, ale również i u ortodonty. Ładny zdrowy uśmiech, może być tak też ważny, jak odpowiednio ułożona fryzura, albo też ładnie wymalowane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej ludzi kieruje uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie, które bez kwestionowania ze względów tak jak estetycznych jaki i zdrowotnych są niezmiernie istotne. Co zrobić i od czego rozpocząć prostowanie zębów u ortodonty?

Zdrowe zęby

Autor: KlukovkinPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Decydującą wizytą jest spotkanie się z specjalistą, który oceni kondycje zdrowia naszych zębów i wybierze wraz z nami najkorzystniejsze rozwiązanie w drodze do równego i zniewalającego uśmiechu. Zarówno dzieci jak i starsze osoby, powinny być zdecydowane na długookresowe leczenie, ponieważ proces prostowania uzębienia może być bardzo powolny i wymaga wytrwałości.

Dzięki badaniu RTG pełnej szczeki ortodonta oceni rzeczywisty okres korekty wady zgryzu, który może trwać nieraz do około dwóch, trzech lat. Co znaczące aspekt estetyczny to pewien z argumentów rozstrzygający o korekcie zgryzu, jednak trzeba pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próczęby (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/wybielanie-zebow-wroclaw-stomatologia-estetyczna/). W sytuacji kiedy czyszczenie zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co owocuje wizytami u dentysty. Jeżeli nasz zgryz jest nierówny, zęby wystawione są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują pogłębienie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą chcemy skorygować.

W sprzedaży mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak też aparaty wewnętrzne. Co znaczące w przypadku leczenia zgryzu u dzieci, w pierwszej kolejności praktykujemy aparat wyjmowany, ponieważ leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Dopiero w momencie gdzie leczenie aparatem ruchomym nie przynosi efektów, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, trzeba wyleczyć wszystkie zęby, wyzbyć się kamienia nazębnego i osadów.

Dentysta

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze chwil po założeniu stałego aparatu mogą być dosyć uciążliwe, a jedzenie dań utrudnione. Podczas leczenie zgryzu, konieczne są regularne wizyty kontrolne, bez nich na koniec moglibyśmy otrzymać efekt odwrotny od zamyślonego. Co ważne po zdjęciu aparatu ortodontycznego należy nosić aparat retencyjny, bowiem bez tego nasze zęby jeszcze raz ulegną pokrzywieniu. Prostowanie wad zgryzu to wydatek w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im z wyprzedzeniem rozpoczniemy ich leczenie tym jego przebieg możemy być krótszy i mniej bolesny.

Czy uważasz, że umieszczone tu informacje są interesujące? Jeśli tak, to przejrzyj stronę www, a odnajdziesz w tamtym miejscu nie mniej ważne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Dzięki doborze dobrego lekarza osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą świetnie się prezentować.