Zadbane stopy

W jaki sposób usunąć odciski? Dowiedz się, by zapomnieć o trudności

Ziołolecznictwo , , , 0 Comments
Wakacyjne spacery są niezmiernie miłe, lecz częstokrotnie cierpią na nich nasze stopy. Przede wszystkim, gdy nosimy niewłaściwe buty oraz zaczynają robić się na nich odciski.

Stopy na plaży
Autor: Al Lloyd
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest zrobić usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego nieprzyjemnego kłopotu? Rozpocznijmy od tego, czym jest odcisk. Jest to stwardniały, martwy naskórek, jaki powstaje w wyniku długotrwałego nacisku bądź tarcia się o brzegi obuwia. Jest parę rodzajów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się tworzą, na przykład na spodniej części stopy powstają modzele. Jeśli czujesz pieczenie, a potem kłujący ból, niewątpliwie jest to odcisk, dlatego powinieneś podjąć stosowne działania, by szybko się go pozbyć. Jak należy to zrobić? Rozpocznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu ludzi sprawdza się czosnek.

Wypielęgnowane stopy
Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Najpierw musimy namoczyć stopy oraz dokładnie je obetrzeć, a później posiekać czosnek (zobacz) na cieniutkie plasterki oraz przyłożyć je do odcisku, jaki w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek należy robić 2 razy na dzień i krótkim czasie przyniesie spodziewane efekty. Zamiast czosnku można zastosować liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Warto jest samemu sprawdzić, jaka metoda będzie dla nas właściwa i posłużyć się nią w wypadku, gdybyśmy ponownie mieli odciski. Jeśli domowe zabiegi nie pomogą, konieczny będzie preparat na odciski z apteki, np. specjalny płyn, jakim smarujemy zmiany, aż będziemy mogli usunąć odcisk . Należy uważać, by nie stosować płynu gdy mamy zmiany zapalne na skórze bądź się skaleczyliśmy. Poza płynami w sprzedaży są także plastry i maści, które regularnie wykorzystywane powinny nareszcie rozwikłać nasz kłopot. Czasami jednak wymagana może okazać się wizyta u lekarza, jaki w trakcie zabiegu usunie bolesną zmianę, a my znowu będziemy mogli cieszyć się normalnym funkcjonowaniem.

Teraz już wiesz, jak pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w innym razie odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, i w końcu nie będziesz mógł chodzić bez bólu. Zakup też dobre, komfortowe buty, by następnym razem nie doprowadzić do takiej sytuacji. W przypadku pań zaś najistotniejsze jest zmieniać buty na niższe i wygodniejsze, aby nie spędzać całych dni w szpilkach.