W jaki sposób usunąć odciski? Dowiedz się, by zapomnieć o trudności

Zdrowa dieta, Ziołolecznictwo , , , 0 Comments
Wakacyjne spacery są niezmiernie miłe, lecz częstokrotnie cierpią na nich nasze stopy. Przede wszystkim, gdy nosimy niewłaściwe buty oraz zaczynają robić się na nich odciski.

Stopy na plaży

Autor: Al Lloyd
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest zrobić usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego nieprzyjemnego kłopotu? Rozpocznijmy od tego, czym jest odcisk. Jest to stwardniały, martwy naskórek, jaki powstaje w wyniku długotrwałego nacisku bądź tarcia się o brzegi obuwia. Jest parę rodzajów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się tworzą, na przykład na spodniej części stopy powstają modzele. Jeśli czujesz pieczenie, a potem kłujący ból, niewątpliwie jest to odcisk, dlatego powinieneś podjąć stosowne działania, by szybko się go pozbyć. Jak należy to zrobić? Rozpocznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu ludzi sprawdza się czosnek.

Wypielęgnowane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Najpierw musimy namoczyć stopy oraz dokładnie je obetrzeć, a później posiekać czosnek na cieniutkie plasterki oraz przyłożyć je do odcisku, jaki w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek należy robić 2 razy na dzień i krótkim czasie przyniesie spodziewane efekty. Zamiast czosnku można zastosować liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Warto jest samemu sprawdzić, jaka metoda będzie dla nas właściwa i posłużyć się nią w wypadku, gdybyśmy ponownie mieli odciski. Jeśli domowe zabiegi nie pomogą, konieczny będzie preparat na odciski z apteki, np. specjalny płyn, jakim smarujemy zmiany, aż będziemy mogli usunąć odcisk .

Czy sądzisz, że w internecie jest niewiele wartych zarekomendowania postów? Jeśli chcesz odszukać istotnie pożyteczny portal, to zalecam ten artykuł.

Należy uważać, by nie stosować płynu gdy mamy zmiany zapalne na skórze bądź się skaleczyliśmy. Poza płynami w sprzedaży są także plastry i maści, które regularnie wykorzystywane powinny nareszcie rozwikłać nasz kłopot. Czasami jednak wymagana może okazać się wizyta u lekarza, jaki w trakcie zabiegu usunie bolesną zmianę, a my znowu będziemy mogli cieszyć się normalnym funkcjonowaniem.

Teraz już wiesz, jak pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w innym razie odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, i w końcu nie będziesz mógł chodzić bez bólu. Zakup też dobre, komfortowe buty, by następnym razem nie doprowadzić do takiej sytuacji. W przypadku pań zaś najistotniejsze jest zmieniać buty na niższe i wygodniejsze, aby nie spędzać całych dni w szpilkach.