W jaki sposób najlepiej dbać o swój wzrok, gdzie iść na odpowiednie badanie.

Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , , 0 Comments
Nasze oczy codziennie narażone są na ogromne przeciążenia. W szczególności będzie to dotyczyć osób, jakie nadużywają korzystania z różnych urządzeń elektronicznych, takich jak tablety, telefony komórkowe czy komputery. Szczęśliwie współczesne ekrany oparte na technologii LED są dużo bardziej bezpieczne dla wzroku, niż przykładowo monitory z kineskopem sprzed kilkunastu lat, lecz nadal ciągłe spoglądanie w nieduży obszar kilkadziesiąt centymetrów przed sobą nie jest bezpieczne.

Okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu okuliści zalecają sporo działań profilaktycznych, które mogą pomóc w utrzymywaniu oczu w odpowiedniej formie przez wiele długich lat. Na pewno bardzo duże znaczenie ma właściwe oświetlenie, przy pracy z ekranem nie może być za ciemno, niewskazane są również różne refleksy i odbicia.

Bardzo pożądana jest regularna gimnastyka oczu, która polega na zmienianiu ostrości i spoglądaniu przez parę chwil w kierunku odległych obiektów. Należy także systematycznie stosować krople do oczu, pozwalające na zapewnienie właściwego nawilżenia.

Jednak jeżeli ktoś czuje, że ma bardzo zmęczony wzrok albo zaczyna gorzej widzieć, to niezbędne może być badanie (usg kręgosłupa) wzroku Toruń wykonane przez dobrego lekarza. Tego typu badania często są przeprowadzane przez lekarzy w sklepach sprzedających okulary, trzeba jednak pamiętać o tym, że w takich miejscach optyk Toruń będzie się skupiał tylko na sprawdzeniu, jaka jest wada wzroku i jakie szkła mają być dobrane. Przeważnie takie miejsca wyposażone nie będą w specjalistyczne urządzenia, pozwalające przykładowo na dokładniejsze zbadanie dna oka.

Tak więc jeżeli komuś będzie zależało na tym, żeby zwyczajnie kupić sobie okulary, to bez problemów może się na takie badanie udać, i ono da mu trochę wiadomości na temat stanu oczu. Jednak jeżeli ktoś zechce dokładniej się zbadać, to dużo lepszym wyjściem będzie odwiedzenie dobrego okulisty, który zbada wszystko co potrzeba. Przy osobach więcej pracujących przy komputerze wskazane jest, aby takie badania odbywać przynajmniej raz na kilka lat, a najlepiej raz na rok.