Odpowiedni sprzęt to gwarancja sukcesu w wielu różnorodnych działaniach. Tak jest z pewnością z niezawodnym euroklavem

Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , , , , , 0 Comments
Dobry euroklav powinien mieć szybki program do sterylizacji instrumentarium do błyskawicznego zastosowania. Najbardziej korzystnie, jak po włączeniu podgrzewacza wstępnego realna była sterylizacja nieopakowanych instrumentów w czasie około 15 minut. Najlepszy euroklav musi dysponować 4 programami sterylizacyjnymi i dwoma programem testowymi.

Dość dobrze, by były pozostałe dodatki, jak szybkie programy do sterylizacji opakowanych oraz nieopakowanych instrumentów oraz program ochronny dla delikatnej sterylizacji dla instrumentów, zwłaszcza tych reagujących na temperaturę sto dwadzieścia stopni Celsjusza. Ważna jest również kwestia zużycia wody. Powinnien być system jednorazowego zużycia wody, co znaczy, że zużyta woda nie będzie ponownie używana, lecz szybko usuwana. Jednakowoż, staranne przygotowanie instrumentów do sterylizacji może spowodować, iż nie pozostaną na nich żadne resztki środków czyszczących, jakie mogłyby dostać się do euroklavu.

narzędzia

Autor: M C Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

W tej okoliczności, jest możliwość bezpiecznego użycia tej samej wody, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wody.

Nie czekaj! Zachęcamy – kliknij (http://plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/) w hiperłącze i nie czuj żadnych ograniczeń. Opracowaliśmy tam dla Ciebie sporo interesujących wpisów.

Jednocześnie, niezwykle ważne jest suszenie, co od lat mówią bakteriolodzy. Sprawa ta nawet uzyskała uznanie w grupie która zajmuje się tworzeniem normy. Przykładowo, dla euroklawów klasy S stawia się najbardziej weryfikacyjne kryteria. To oznacza, iż wilgotność końcowa instrumentów musi być mniejsza od 0,2% tekstyliów od 1,0%.

Właściwy euroklav musi odznaczać się konkretnymi właściwościami (link do Na przykład, proces sterylizacji powinien być poprzedzony głęboką próżnią wstępną, która ma na celu odpowiednie usunięcie powietrza. Co ważne, penetracja pary w tych warunkach jest bardzo dokładna więc zapewniona jest pewna skuteczność sterylizacji.


Co jeszcze musimy wiedzieć?

Wykorzystanie próżni w końcowej fazie procesu gwarantuje najbardziej korzystne wysuszenie sterylizowanego wsadu w bardzo krótkim czasie. Dzięki dodatkowo zastosowanej próżni początkowej możemy skrócić etap całego procesu gwarantując jałowość wsadu a także jego dokładne osuszenie. Właściwy euroklav powinien być też jak najbardziej bezpieczny. Najbardziej korzystnie jak drzwi komory są otwierane i zamykane przy pomocy poręcznego uchwytu (przeczytać tutaj). To sprawia, że mechanizm pracuje bardzo płynnie, co wpływa na to, że obsługa nie powoduje najmniejszych problemów. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji euroklav natychmiastowo rygluje drzwi, co zabezpiecza komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.