Napoje z kofeiną, słodziki i ich wpływ na nasze zdrowie

Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , , , , 0 Comments
Mieszkanie w centrach miast, w których panuje tłok, ludzie skoncentrowani są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodzie krąży sporo substancji, których nazw zwykły człowiek nie umie nawet swobodnie odczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie zdrowie. Do zasadniczych problemów wiążących się życiem w tak bardzo ucywilizowanych miejscach zaliczają się przewlekłe schorzenia, jakimi jeszcze w minionym stuleciu nikt nie miał potrzeby się zamartwiać: uczulenia, cukrzyca, podwyższone ciśnienie, powszechna nadwaga.

Jedzenie

Autor: Bing
Źródło: http://www.flickr.com

Te bardzoprzewrotne, żerujące na ciele niezwykle powoli, ale uparte choroby oddziałują na cały organizm – nie tylko na organy, jakie, zdawałoby się, są bezpośrednio narażone na działanie choroby, jak trzustka na działanie cukrzycy. Zazwyczaj w taki czy inny sposób cierpi całe ciało. Całości nie ułatwia fakt, że tak nadwaga, cukrzyca, jak i nadciśnienie, pomagają występować tym samym powikłaniom – psują cały układ krwionośny, powodują podwyższony poziom cholesterolu. Jeszcze gorszy jest fakt, że nadwerężony układ krwionośny sprzyja rozwojowi cukrzycy, a ta – otyłości – babka jajowata łupina.

Jest to zaklęte, błędne koło. Dużo z nas zrozumiało, że mając nadwagę, będąc w pracy po osiem godzin w ciągu dnia na siedząco i nie zażywając odrobiny ruchu są skazani na wysokie ryzyko tych schorzeń, dlatego sięgają po słodzik, który dodają do kawy, herbaty czy do niskokalorycznych ciast, zamiast cukru.

Pyszne jedzenie

Autor: Jaap Joris
Źródło: http://www.flickr.com

Stanowi to pozornie właściwe posunięcie, ale nie zawsze – pierwszy substytut cukru, jaki się upowszechnił, również jeszcze niedawno najpopularniejszy – aspartam – ma niezwykle niedobre działanie na organizm człowieka, doprowadzając do uszkodzeń układu nerwowego i powodując zwiększone ryzyko chorób nowotworowych – . Choć inne słodziki są bezpieczniejsze, tak w rzeczywistości również nie rozwiązują pierwotnego problemu. Drugą kwestią jest fakt, że ludzie nie szczędzą sobie kawy – kawa i herbata zawsze były lubiane, lecz nie każdy powinien te trunki spożywać na potęgę.

Dużo osób poszukuje ciekawych danych na ten temat problem. Trafnym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (http://podologmarcinkowska.pl/usuwanie-brodawki/). Rzeczywiście warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Szczególnie ci z podwyższonym ciśnieniem muszą dość spokojnie, pod okiem lekarza i z ciśnieniomierzem pod ręką sączyć słabe napary.

Fakt jest taki, że aby zachować pełnię witalności, należy zrezygnować z wielu rzeczy: cukru, słodzików, napojów z kofeiną lub teiną. Do pobudzenia się rano świetne jest świeże jabłko, do osłodzenia dnia – odrobina miodu. I dużo sportu. By utrzymać zdrowie, należy zmienić całkowity styl życia i całkowicie oduczyć się zaspokajania pewnych nienaturalnych potrzeb.

Zobacz propozycje na smaczne przepisy kulinarne na portalu na !