Najlepsze metody leczenia wszelakich wad oczu

Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , 0 Comments
Zez jest wadą wzroku, która może efektywnie uprzykrzyć życie w wielu sferach. Specyfika tego schorzenia polega nie na wadach soczewki czy rogówki jak w innych wadach wzroku, lecz na osłabieniu mięśni oka. Ludzie cierpiące na tę przypadłość mogą napotykać problemy w uprawianiu sportów, prowadzeniu samochodu, a nawet w niektórych zawodach – na przykład w operowaniu maszynami.

Wybór najbardziej efektywnej metody leczenia okulistycznego zwyczajowo nie należy do banalnych zadań, lecz dzięki znacząco szybkiemu rozwojowi medycyny ogrom chorób, które były ciężkie w leczeniu, są możliwe do zwalczenia. Zez może być wyleczony, w zależności od jego rodzaju a, także pochodzenia, odpowiednimi okularami a, także ćwiczeniami, lecz najszybszym oraz najskuteczniejszym wyjściem jest operacja zeza. Dotyczy to także okulistyki. W nowym tysiącleciu wiele chorób oczu da się leczyć skutecznymi, nowoczesnymi sposobami.
oko

Autor: Eivind Sorgenfryd
Źródło: http://www.flickr.com

Czasy, gdy mechaniczne operacje chirurgiczne były przeprowadzane na oczach, pomału przechodzą do przeszłości. Obecnie dużo dokładniejszym narzędziem są znakomite lasery do chirurgii oraz mikrochirurgii, które pozwalają na o wiele większą precyzję, co z oczywistych przyczyn ma znaczenie w jakości zabiegów. Możliwa jest za pomocą tej metody leczenia między innymi operacja zeza (więcej o usuwaniu wady), lecz również zaćmy, witrektomię, a nawet leczenie krótkowzroczności i wad mieszanych. Zez może mieć wiele przyczyn, dlatego jest dzielony na kilka typów. Zez ukryty to klasyczny brak równego udziału mięśni oczodołu – głównie w takim wypadku jedno oko ma słabsze mięśnie a, także czasami „nie nadąża” za zdrowszym okiem. Ponieważ zez ukryty jest w stanie następnie przekształcić się w trwały zez, operacja zeza jest zazwyczaj wskazana (link do strony z zabiegami). Z kolei zez towarzyszący to głównie występujący typ tej choroby – jego przyczyną jest odchylenie osi jednego oka. Typowy przykład tego rodzaju zeza to ruszanie się oczu w tym samym kierunku, ale ze niezmiennym odchyleniem oka.

Pasjonuje Cię tego typu tematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (http://www.asterion.com.pl/) pokrewnych tekstów, gdyż one zapewne także są warte Twojego zainteresowania.

Jest to spowodowane zaburzeniem osi oka.

Do następstw nieleczonego zeza należy najczęściej niekształcenie widzenia stereoskopowego (czyli w miejscu całego obrazu – dwa nakładające się na siebie obrazy), a również niedowidzenie jednej gałki ocznej oraz kiepska ocena odległości, a w razie zeza towarzyszącego nawet oślepienie. W nowym tysiącleciu najskuteczniejszą metodą zwalczenia zeza jest laserowa operacja wzroku. Ma ona współcześnie mnóstwo zalet – jest nie wyłącznie dużo bardziej precyzyjna niż operacje tradycyjne, ale również ma mniej potencjalnych komplikacji. W przypadku zastosowania nowoczesnych laserów liczba powikłań u chorych jest mniejszy, niż 1%, rzadko również zdarza się konieczność leczenia uzupełniającego.