Lekarstwa bez recepty dostępne w Internecie

Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko, Ziołolecznictwo , , , , 0 Comments
W dzisiejszych czasach da się sprawdzić medykamenty online. Jest to rzeczywiście ogromne udogodnienie, bo niestety często jest tak, że brakuje nam chwili w ciągu dnia, by zajść do jakiejkolwiek apteki i wybrać jakiekolwiek suplementy diety. Dlatego jeśli brakuje nam czasu na wybranie się do stacjonarnej apteki zawsze można zobaczyć, co mamy pod ręką w aptekach internetowych.

tabletki

Autor: Treasure
Źródło: http://www.flickr.com

A trzeba przyznać, że import równoległy leków daje możliwość na przewóz leków z różnych państw. Oczywiście wszystko jest odpowiednio uregulowane, ale trudno mówić o definiowaniu importu równoległego leków.

Regulacje, co do importu równoległego leków wiąże się z przepływem towarów możliwym w UE, co pozwala na to, by krajach UE były leki, które są w stanie pomóc mieszkańcom krajów członkowskich. Kraje spisują między sobą umowy i dzięki temu można dostać często tańsze odpowiedniki części leków – sprawdź info na ten temat w aptece internetowej Świat Leku.

Leki – więcej – z importu równoległego

Kiedy mamy zamiar sprawdzić jakiś lek najczęściej sprawdzamy, co jest w Internecie. Nie mamy siły łazić po aptekach, a poza tym w sieci można wyszukać wszystko, co jest niezbędne. Bywa, że patrzymy na jakieś leki dostępne w aptekach internetowych i widzimy ciut inne opakowanie niż te do których przywykliśmy. Najprawdopodobniej takie leki pochodzą z importu równoległego leków.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Czym jest taki import równoległy leków?

Otóż w Unii Europejskiej leki mogą być przesyłane na zasadach określonych w jednym z traktatów, związanym ze swobodnym przepływem towarów. Przez, co leki mogą być przewożone z innych krajów. To pozwala zwiększyć dostępność wielu leków.

Zajrzyj na moje łącze (https://www.dermamed.com.pl/oferta/skleroterapia) – tam czeka na Ciebie nowa porcja rewelacyjnych postów. Nie zwlekaj! Będzie miło, jeśli pozostawisz swoją recenzję.

A więcej na ten temat .

Tak, więc gdy przypadkiem dostrzeżemy inne opakowanie leku to zawsze możemy zobaczyć, czy nie jest zapisany na liście z importu równoległego. Dzięki opcji sprawdzenia leków bez recepty przez Internet sporo osób zaczyna korzystać z leków, których wcześniej nie brali. Jeśli te osoby działają racjonalnie to nie ma z tym problemu. Jednak są też ludzie, którzy sprawdzają medykamenty na potęgę i zażywają je w niemalże każdej sytuacji. Nie jest to właściwe podejście.

Najlepiej jednak dwa razy się zastanowić nim którykolwiek lek zażyjemy, bo czasem łykamy tabletki, które do niczego nie są nam potrzebne. Niektórzy stwierdzą, że gdyby nie możliwość sprawdzania leków online ludzie nie zażywaliby leków na potęgę. Jednak prawda jest taka, że jest wiele aptek w każdym mieście i jeżeli ktoś jest uzależniony od medykamentów to na pewno znajdzie sposób żeby je zdobyć.