Krwinki

Kilka ważnych wiadomości które wiążą się do zabiegu pobierania krwi. Musisz o tym wiedzieć, by dobrze się przygotować

Naturalne leki , 0 Comments
Każdy z nas w pewnym momencie życia badał krew. Dzięki tego typu badaniu możemy dowiedzieć się istotnych rzeczy dotyczących morfologii czy poziomu cholesterolu. Ale to bez wątpienia nie wszystkie wyniki, jakie mamy szansę dostać. O czym więc jeszcze mamy szansę się dowiedzieć? Jak przygotować się do takiego badania? O czym w pierwszej kolejności trzeba pamiętać? w jaki sposób będzie wyglądać zabieg pobierania krwi?

Laboratorium
Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
To co jesz bez wątpienia wpływa na obraz twojej krwi, więc może zakłócać wynik. Liczy się tym bardziej obfitość i jakość poprzednich przed badaniem posiłków. wiemy, że najlepiej badanie (rzetelnie omówione) robić na czczo, nie oznacza to jednak, że zawsze wynik wyjdzie bez zakłóceń. W momencie, gdy badamy poziom glukozy to poprzedniego dnia powinniśmy ograniczyć jedzenia tłustych potraw, jak również spożycia alkoholu. Co istotne, od dawnego posiłku nie może upłynąć mniej niż 8 godzin. Dla osób, które nie potrafią wyobrazić sobie nie jedzenia niczego jest pocieszenie, można bowiem przed udaniem się do laboratorium spożyć szklankę przegotowanej wody.

Zmiany fizjologiczne, które funkcjonują w organizmie oddają się rytmom dobowym. Oceną wpływania konkretnych pór dnia na fizjologię zajmuje się chronofarmakologia. Dzięki temu zdajemy sobie sprawę przykładowo, że stężenie jonów sodu czy potasu jest mniejsze w nocy, z kolei bardzo wysokie rano. W różnych więc przypadkach krew do badania najlepiej oddać rano. Jak wygląda badanie krwi? Krew do najczęściej pobierana jest z żyły znajdującej się w okolicy zgięcia łokcia, można też ją pobrać z żyły na grzbiecie dłoni lub stopie. Do tego celu używa się igieł różne grubości, są one połączone ze specjalistycznymi pojemnikami do których trafia krew.

Badania loabolatoryjne
Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wprowadzeniem igły należy założyć opaskę uciskową i dezynfekuje miejsce, z którego będzie pobierana krew. Po zrobionym zabiegu pojemniki z krwią trafiają do laboratorium, tam krew jest badana. Ocenia się jej skład i wygląd krwinek za pomocą mikroskopu. Krew może być również przebadana automatycznie w w specjalnie do tego dostosowanymanalizatorze. Pobierać krew możemy w specjalistycznych laboratoriach, jak badanie krwi Wrocław gdzie są przeprowadzane różnorodne analizy.