Jakie są początkowe symptomy katarakty?

Domowa profilaktyka, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , , 0 Comments
Dzięki oczom ludzie mogą odbierać aż 80% bodźców. Niestety narząd ten jest narażany na znaczną liczbę czynników, które mogą mieć na nie negatywny wpływ. Powodują one przeróżne przypadłości, do których należy m.

in. katarakta.
Objawia się ona zmętnieniem soczewki. Zazwyczaj spotyka ona ludzi starszych, jednak może być także wywołana innego rodzaju czynnikami niż długość życia. Mogłyby to być m.in. galaktozemia, zażywanie sterydów (katarakta kortyzonowa) czy też urazami (choćby zaćma popromienna lub hutnicza). Ponadto zaćmę mogą wywoływać powikłania związane z innego typu dolegliwościami narządu wzroku. Jeżeli chodzi o pierwsze objawy zaćmy, to należą do nich sukcesywne zmniejszanie się ostrości widzenia, szybsze męczenie się narządów wzroku, przymglone widzenie, problemy z ocenianiem odległości czy ogólnym poruszaniem się. Dużym ograniczeniem przy diagnozowaniu tej dolegliwości jest to, że katarakta mogłaby występować w jednym lub obydwu oczach. Jeżeli jedynie w jednym, to osoby chore często lekceważą występujące się u nich symptomy, co niestety wyłącznie pogarsza całą sprawę.

operacja

Autor: Asha Pagdiwalla
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak wiedzieć, że nie tylko katarakta może powodować pogorszenie ostrości wzroku.

Jeśli interesuje Cię opisywane zagadnienie, oferta (http://welldent.wroclaw.pl/) omawia szczegółowo intrygujące tematy, które będą niezwykle absorbujące.

Najważniejsze jest to, aby w przypadku zauważenia tego symptomu szybko pójść do lekarza, który zbada przyczynę takiego stanu rzeczy. Na szczęście kataraktę możemy leczyć za pomocą operacji wszczepienia nowej soczewki. Oczywiście najlepsze efekty byłyby, jeżeli pacjent zgłosiłby się zaraz po zaobserwowaniu symptomów chorobowych.

Jakkolwiek Leczenie zaćmy jest możliwe na każdym etapie rozwoju takiej dolegliwości.

Jeżeli masz ochotę zdobyć dodatkowe informacje na omawiany temat, to przejrzyj witrynę, która takiego typu dane ma. Niewątpliwie okażą się ciekawe.

Niestety wyjątkiem jest w najwyższym stopniu zaawansowany etap zaćmy. Z tego też powodu jeśli zaobserwujemy u siebie pogorszenie jakości wzroku, lepiej pójdźmy do okulisty.