dziecko, zęby

Jak efektywnie dbać się o zdrowie swoich zębów aby uniknąć nieprzyjemnych i sporych problemów jakie mogą pojawić się w późniejszym czasie?

Domowa profilaktyka , , , , , 0 Comments
Właściwa higiena jamy ustnej to fundamentalna podstawa jeśli marzymy o zachowaniu zdrowego oraz nieskazitelnie białego uśmiechu na wiele lat. Dbając o zęby dzisiaj oszczędzamy sobie nieprzyjemnych problemów na przyszłość a więc należy o tym pamiętać aby uniknąć licznych wizyt u stomatologa oraz uciążliwego leczenia.

zęby
Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, istotne jest szczotkowanie zębów właściwą i skuteczną szczoteczką oraz konkretną pastą. Bardzo ważne jest również nitkowanie zębów, o którym sporo ludzi niestety zapomina. Natomiast dzięki takiemu działaniu dajemy swoim zębom kilka dodatkowych lat na trwanie w dobrej kondycji.

Nitkując pozbywamy się resztek jedzenia, które zalega w szczelinach nieosiągalnych dla szczoteczki. Ciekawą i skuteczną zarazem alternatywą jest tutaj także urządzenie takie jak choćby irygator, które za pomocą strumienia wody wymywa resztki z zębów. Co jakiś czas należy także odwiedzić gabinet stomatologiczny aby sprawdzić stan naszego uzębienia- Regularne kontrole są naprawdę ważne, ponieważ pozwalają znaleźć problem w początkowej fazie rozwoju a następnie przejść do właściwej kuracji.

dentysta podczas zabiegu
Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast borykamy się już od pewnego czasu z problemem zęba, który jest uszkodzony albo też ukruszony, to należy udać się do fachowca. I tutaj kłania się protetyk, jaki po sprawdzeniu naszego uzębienia będzie mógł podjąć właściwe leczenie oraz naprawić ubytki.

Aby uniknąć jednakże tego typu wizyt pamiętajmy o myciu zębów skuteczną pastą z fluorem oraz wykorzystywaniu nici dentystycznej. Można również stosować specjalne płukanki do ust aby pozbyć się większości bakterii, które powodują próchnicę.