Interesujące badania, które wiele mówią o naszym zdrowiu. Bez dwoch zdań powinniśmy je wykonywać

Naturalne leki, Zdrowe dziecko, Ziołolecznictwo , , , , 0 Comments
Są różnorodne badania, bez których ciężko sobie wyobrazić własne życie. Są badania serca czy różnych innych narządów wewnętrznych, kluczowe jeśli chcemy wiedzieć, czy nie posiadamy jakiejś wady wrodzonej albo guza, który w nas jest, a my nie jesteśmy tego świadomi. Kolejne badania są okresowe, na przykład kobieta w ciąży powinna mieć badania prenatalne, żeby uzyskać odpowiedź na pytanie, jak rozwija się dziecko.

Kobieta w ciąży

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inna grupa badań ma na celu sprawdzenie pobranej próbki pod różnym kątem, takie badania (tutaj) to między innymi sprawdzenie krwi czy badanie nasienia . Badania prenatalne podczas ciąży są badaniami płodu jeszcze w czasie jego życia w łonie matki. Główny cel tego typu badań to wykluczenie wad rozwojowych. Jest to możliwe na szczęście w 90% przypadkach. Od czasu do czasu podczas takich badań jest możliwe by stwierdzić, że są widoczne jakieś problemy. W tego typu sytuacjach, możliwe jest natychmiastowe podjęcie leczenia, a dzięki temu jest spora szansa, iż nasze dziecko urodzi się zdrowe. Współczesna medycyna daje możliwość zlikwidować niektóre problemy rozwojowe już podczas ciąży. Niektóre zaś z nich można leczyć dopiero po przyjściu dziecka na świat.

Najbardziej istotne, żeby jak najwcześniej zdiagnozować, jeśli dzieje się coś niepokojącego, bo wtedy można się lepiej przygotować na przyjście dziecka. Jest to bardzo ważne dla specjalisty, który wie, jakie zastosować leczenie, ale również dla opiekuna. Najczęściej takie badania przeprowadza się w placówkach państwowych, to znaczy badania (sprawdź informacje na stronie) prenatalne NFZ (klinika GynCentrum – diagnostyka prenatalna i leczenie niepłodności).

Ciąża

Autor: DAVID MONROY
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mówimy o tak wczesnej diagnostyce jak badania prenatalne, to warto pójść trochę wcześniej. Mowa tu o odmiennym badaniu, na którego temat krążą mity oraz które rozbudza zainteresowanie – badanie nasienia. Takie badanie umożliwia sprawdzenia jakości plemników w męskiej spermie. To badanie dla wielu mężczyzn wstydliwe, lecz zupełnie niepotrzebnie. Wiedzmy, że sprawdzenie budowy męskich organów płciowych oraz wykonanie badania jakości nasienia, daje możliwość szybko wykryć różnego rodzaju problemy, takie jak dajmy na to przyczynę niepłodności.

W takim badaniu mamy możliwość również odkryć stan zapalny narządów płciowych u panów, powie nam o tym obecność krwinek białych (leukocytów). Istnieje możliwość również rozpoznać schorzenia autoimmunizacyjne. Będą one widoczne, gdy więcej aniżeli 20 procent plemników jest pokrytych charakterystycznymi przeciwciałami przeciwplemnikowymi.