Hemoroidy to choroba cywilizacyjna współczesnych ludzi

Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko, Ziołolecznictwo , , , 0 Comments
Jak twierdzą naukowcy, hemoroidy to jedna ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Chorują na nią zarówno osoby w młodym a także w podeszłym wieku. Osoby dotknięte tą przypadłością uważają ją za wstydliwy problem, ponieważ dotyczy intymnych sfer ciała. Jak tworzą się hemoroidy? Jak je leczyć? Czy są sposoby na zapobieganie ich powstawaniu?

Co to są hemoroidy?

Określenie „hemoroidy” z j. greckiego i oznacza krwawienie. Hemoroidy są anatomiczną częścią ludzkiego ciała. Choroba hemoroidalna skutkuje powstaniem bolesnych zgrubień bądź napuchnięcia żyły splotu odbytniczego. Osoby chore na hemoroidy cierpią na krwiste upławy, świąd, dyskomfort i pieczenie w okolicy odbytu. Czasem jedynym sygnałem choroby są same bolesne guzki wewnątrz bądź wychodzące na zewnątrz. Może w nich nastąpić zakrzepica.

Jeżeli na opisywany temat masz zapytania, to poznaj więcej informacji na publikowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje będą z pewnością atrakcyjne.

Jakie są przyczyny powstawania hemoroidów?

Wg informacji w Wikipedii przypadłości hemoroidalne powstają z powodu niewydolności żylnej. To natomiast może być choroba dziedziczona bądź nabyta, np. z powodu: częstych obstrukcji, siedzącego trybu życia, biegunek, ciąży lub nadciśnienia w żyle wrotnej.

Jakimi metodami zapobiegać hemoroidom oraz je leczyć?

Działania profilaktyczne są na pewno bezpieczne a także zdrowsze. Osoby pracujące przy biurku powinny zmienić sposób spędzania czasu wolnego. Należy wprowadzić w codzienne nawyki jakiś rodzaj aktywności fizycznej. W codziennych posiłkach musi znaleźć się spora ilość płynów, a także cennego błonnika, który doskonale czyści układ trawienny i wydalniczy z wszelkich „zaległości”.

W początkowym stadium schorzenia zażywa się leki na hemoroidy – . Jest to jednak tylko leczenie samych objawów. W sprzedaży dostępne są skuteczne preparaty farmakologiczne oraz przeciwbólowe, jak np. . To lekarstwo sprzedawane bez recepty, którego zadaniem jest łagodzenie silnych objawów choroby hemoroidalnej. Preparat ten ma w składzie lidokainę, znieczulającą miejscowo a także wyciąg z kory kasztanowca.

Jeżeli leczenie w początkowych stadiach choroby, a także zmiana stylu życia i diety nie przyniosą skutków, czego skutkiem będzie jej postęp choroby, pozostaje już tylko leczenie operacyjne.