Groźne schorzenia oczu i wady wzroku są możliwe do wyleczenia. Laser w chorobach oczu.

Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko, Ziołolecznictwo , , , 0 Comments
Dość dużo osób w Polsce posiada schorzenia okulistyczne. Niektóre z nich to wady wzroku – są to wady wrodzone, zauważone w wieku dziecięcym, część to wady nabyte, spowodowane na przykład pracą w niebezpiecznych warunkach lub przed ekranem komputera bez robienia przerw. Zdarza się, że starsze osoby zapadają na groźne schorzenia oczu – jaskrę czy zaćmę. Na szczęście zarówno wady wzroku, jak i choroby dotykające seniorów można teraz całkiem wyleczyć.

badania wzroku

Autor: Jay Tamboli
Źródło: http://www.flickr.com

Wady wzroku najczęściej leczy się laserowo, a usunięcie wady i przywrócenie ostrego wzroku jest trwałe. Laserowa korekcja wady wzroku (dowiedz się więcej) to jedna z operacji okulistycznych, która stosuje działanie lasera na powierzchnię oka. Światło lasera zmienia powierzchnię rogówki, by korygować jej kształt, i w efekcie zlikwidować wadę. Laser, którym przeprowadza się operację nie rozgrzewa oka, dlatego nie może go poparzyć ani uszkodzić. Wiązka promieniowania jest całkowicie zimna. Laserowa korekcja wady wzroku wykonywana jest dopiero kiedy mówimy o wykształceniu się narządu wzroku i posiadaniu stabilnej wady wzroku. Doskonałymi potencjalnymi operowanymi osobami są ludzie w wieku od 21 do 55 lat. Inaczej to wygląda wtedy, gdy bierzemy pod uwagę zlikwidowanie jaskry lub operacje operacje endoskopowe kręgosłupa zaćmy Warszawa i okoliczne kliniki kwalifikują pacjentów w różnym wieku. Podstawą kwalifikacji do zabiegu są szczegółowe badania, na podstawie których okulista podejmuje decyzję i proponuje sposób przeprowadzenia operacji. Po dotarciu do szpitala pacjent przebywa pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Przed operacją nie wolno wykonywać makijażu, nie pić kawy ani alkoholu oraz trzeba być całkowicie zdrowym i nie cierpieć na żadne infekcje. Dobrze jest zabrać ze sobą okulary słoneczne i zakładać je przez kilka kolejnych dni. Zaraz po zabiegu nie można wsiadać za kierownicę, bo pacjent może jeszcze widzieć niewyraźnie i można mieć przejściowe zmiany ostrości.

oczy

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

co do dalszego leczenia. Koniecznie należy zgłosić się na zaplanowane kontrole i ściśle trzymać się zaleceń okulisty, a wówczas będziemy pewni, że skorygowanie wady i przywrócenie zdolności prawidłowego widzenia będzie trwałe.