Bez kategorii , , , , , 0 Comments
Gdy rok temu poszedłem do lekarza, spostrzegł, że najzwyczajniej bardzo się zapuściłem. A więc utyłem, zacząłem mieć spore kłopoty zdrowotne. Świetnie, że lekarz potrafi być przekonujący, ponieważ za jego namową znacznie zmieniłem własne funkcjonowanie. A więc zacząłem regularnie ćwiczyć. Najważniejsze jest bieganie: biegam kilka kilometrów co jakieś dwa dni. Tego typu dawka aktywności fizycznej spowodowała, że nareszcie przestałem tyć, a na dodatek schudłem.

Bez kategorii , , , 0 Comments
Depresja to poważne schorzenie, które jest niezwykle często umniejszane przez ludzi.Gdy ktoś cierpi na trwały zły humor, zazwyczaj jego znajomi starają się go podnieść na duchu, opowiadając banały o tymczasowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która musi być właściwie kurowana. Narzekającym na taką dolegliwość rekomenduje się długotrwałe przyjmowanie specjalnych medykamentów i chodzenie na terapię.

Bez kategorii , , , 0 Comments
Nie czarujmy się – Polska jest zjawiskowa, ale jej klimat już zdecydowanie mniej. Zima ciągnie się od końca września do pierwszych dni kwietnia, co jest deprymujące dla wszystkich. Niedobór Słońca sprawia, że każdy z nas czuje silny spadek humoru. Słońce bowiem jest nieodzowne do sprawne działania naszego ciało – jego niedobór ma szkodliwy wpływ na człowieka. W Polsce notujemy to w znacznej skali, lecz o wiele gorzej mają obywatele państw półwyspu skandynawskiego. Analizy pokazują, że w tych rejonach jest spory procent targnięć na swoje życie, które mają źródło w chorobach depresyjnych.

Bez kategorii , , , 0 Comments
Dla wielu ludzi zdrowie jest najwyższą wartością. W czasie świąt obywatele nierzadko życzą sobie nawzajem dokładnie życia bez chorób, gdyż mają świadomość jego znaczenia. Jego strata może sprawić, że życie straci znaczenie, a pieniądze nie będą już ważne. Co więc powinno się czynić, żeby przez długie lata cieszyć się porządnym stanem zdrowia. Oto kilka sprawdzonych porad, które rozjaśnią zagadnienie zapobiegania chorobom. Efektywniej jest przecież zapobiegać chorobom, niż je kurować.