Czym jest depresja sezonowa? Co należy o niej wiedzieć?

Domowa profilaktyka, Zdrowa dieta , , , 0 Comments
Z depresją walczy się coraz więcej osób. Okazuje się, że ta dolegliwość może być katastrofalna w konsekwencjach, jeśli brak jest specjalistycznej pomocy i profesjonalnego leczenia. A na czym polega depresja sezonowa?

Masz zły humor od dłuższego czasu? Cierpisz na ciągłe zmęczenie i znużenie? Brakuje ci zapału do życia? Wpisujesz w wyszukiwarkę hasła typu „depresja sezonowa”, „leczenie depresji Wrocław”? Dowiedz się, czy nie dopadła cię depresja sezonowa – depresja i jej objawy. Dolegliwość ta określana jest odmiennie jako sezonowe zaburzenie afektywne, które z reguły dopada nas w okresie jesienno-zimowym. Depresja sezonowa zwykle przemija, wraz z nadejściem wiosny czy lata.

psychologia

Źródło: flickr.com

Objawy schorzenia zaczynają doskwierać każdego dnia lub prawie każdego dnia i doskwierają przez co najmniej dwa tygodnie, a dodatkowo wracają regularnie przez minimum dwa lata. Wsparcia jeżeli chodzi o depresję sezonową można szukać w sieci internetowej, odwiedzając strony internetowe wybranych gabinetów i zapisując się na wizytę. Jedyne, co trzeba zrobić to wstukać w wyszukiwarkę sformułowania typu: leczenie depresji Wrocław czy gabinet psychologiczny Wrocław.

Możliwą przyczyną depresji sezonowej jest brak światła słonecznego.

Sprawdź moje www (https://titaniumdental.pl/prasa/). Tu prezentujemy jedynie najlepszej jakości artykuły. Jeśli pojawią się jakieś pytania, to z przyjemnością pomożemy.

W związku z tym, że tego światła jest za mało, organizm produkuje większą ilość melatoniny, inaczej określaną jako hormon snu, co w konsekwencji daje zmęczenie i senność.

Wyjątkowo charakterystycznymi objawami depresji sezonowej są uczucie smutku, pustki, lęku, niepokoju, ciągłe zmęczenie, brak energii do działania, uczucie senności, a przy tym okropna jakość snu, większy apetyt, mniejszy popęd seksualny. Należy nadmienić, że może wystąpić drażliwość czy poczucie beznadziejności, niedobór energii, brak chęci do pracy, a nawet myśli samobójcze. Zazwyczaj w walce z depresją sezonową pomocna jest fototerapia, czyli terapia z użyciem lamp fluorescencyjnych. Nieodzowna jest też czasem, rzecz jasna, psychoterapia – psychoterapeuta wrocław. Czasem ograniczyć objawy pomagają leki przeciwdepresyjne, zarówno te przepisywane przez lekarza, jak i te dostępne bez recepty.