Czym dla każdego dentysty są takie określenia jak pączek czy kulka?

Domowa profilaktyka, Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , 0 Comments
W sklepach z towarami dla lekarzy dostępne są różne produkty, jakie są im niezbędne w czasie wykonywania ich czynności. Ponadto większość z takich sklepów posiada oddzielne działy z produktami dla danej grupy zawodowej.

wiertła stomatologiczne

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu dentyści wymagają m.in. specjalistycznych sączków czy narzędzi chirurgicznych.
Nie mniej ważne są również wiertła stomatologiczne, jakie dostępne są w wielu różnych wymiarach oraz formach. Ich określenia są ściśle związane właśnie z ich kształtem. Dla przykładu są to kulka, jajko, stożek czy walec. Są ponadto (przeniesiony tutaj
Sprzedawane są w opakowaniach pojedynczych albo w kompletach. Są prawidłowo zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniem w czasie przewożenia i otwierania opakowania. Do konkretnych potrzeb używane są odmienne wiertła. Do obrabiania wypełnień jedne, a inne np. do cięcia koron. Najlepszej klasy wiertła dentystyczne zapewniają lekarzom najwyższy komfort nawet w czasie trwającej znaczny czas pracy. Wszystkie tego typu wiertła skonstruowane są z trzonu, szyjki i główki.

Wytwarzane są w wymiarach od 0 do 20, jednak najczęściej używane są te z przedziału 3 do 7. Te o mniej typowych rozmiarach stosowane są do w większym stopniu skomplikowanych prac.