Czy suplementacja produktów witaminowych podczas ciąży i karmienia jest wskazana?

Zdrowe dziecko, Ziołolecznictwo , , , 0 Comments
Życie w szybkim tępie pociąga za sobą wszelakie konsekwencje. Ludzie cierpią przez niedoboru czasu nie tylko na gruncie społecznym. Brak czasu na sen, zabawę lub relaks może rzutować negatywnie na ludzkim stanie zdrowia.

Witaminy

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Powielanym błędem jest też jedzenie (Sprawdź makaron pełnoziarnisty Czaniecki) w pośpiechu, bez namysłu nad substancjami odżywczymi dostarczanymi wraz z pożywieniem. Nieumiejętne komponowanie diety może prowadzić do poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu człowieka. Braki witamin jak i makro i mikroelementów prowadzą do ogólnego osłabienia, anemii jak i zwiększają zachorowalność na różnorakie choroby z infekcjami i zapaleniami na czele.

Jeżli pragniesz uchronić się przed przykrymi dolegliwościami wynikającymi z ubogiej w witaminy diety trzeba uzupełnić apteczkę o łatwo dostępne suplementy. Stale poszerzana oferta rynku proponuje różnego rodzaju uzupełniacze witaminowe i preparaty witaminowo-mineralne .

Z reguły są zaopatrzone w informację do jakich potrzeb są wyprodukowane, dając możliwość wybor leku spełniającego wszystkie oczekiwania i pokrywającego powstałe braki witamin. Można wyliczać długą listęspecyfików dedykowanych konkretnym potrzebom, oferta obejmuje na przykład preparaty witaminowe dla kobiet, dla mężczyzn, najmłodszych, seniorów i osób zajmujących się sportem.

Szerokim zainteresowaniem cieszą się witaminy dla kobiet w ciąży. Specjalny stan potrzebuje specjalnej troski o życie tak przyszłej matki, jak i rozwijającego się płodu. Witaminy są potrzebne do poprawnego przebiegu wielu procesów metabolicznych, wspomagają regenerację iwzrost tkanek oraz pozwalają utrzymać dobre zdrowie przez długie lata. Niedobór związków mineralnych może prowadzić do groźnych dysfunkcji dorosłego organizmu.

Dla rozwijającego się dziecka niedobory są o wiele bardziej tragiczne w skutkach, prowadząc nawet do obumarcia płodu. Głównym elementem suplementów zalecanych dla ciężarnych jest kwas foliowy, którego brak może owocować poważnymi chorobami wrodzonymi, zatem witaminy dla kobiet w ciąży muszą stanowić podstawową pozycję w domowej apteczce wszystkich ciężarnych chcących zapewnić swojemu dziecku dobry start.