Czy łatwa do zrobienia jest operacja pochwy? Na czym to polega? Czy jest trudna w realizacji?

Domowa profilaktyka, Naturalne leki , , 0 Comments
Operacja plastyczna pochwy to całkiem poważna sprawa, robiona jest przede wszystkim u pań, które przez poród doznały pęknięcia albo też rozciągnięcia pochwy i krocza.

Problem ten odnosi się aż do dziewięćdziesięciu procent kobiet, które urodziły siłami natury. Dosyć często jest tak, że krocze jest specjalne nacinane, by ułatwić poród. Niestety pochwa nie jest w stanie odzyskać już całkowitej sprawności, przez co niezbędne okazuje się jej zwężenie, by polepszyć elastyczność pochwy oraz podnieść jakość życia seksualnego.

Spora ilość kobiet po porodzie czuje zmianę, która dotyczy intymnej strony życia – najczęściej objawia się ona zmniejszeniem satysfakcji ze współżycia seksualnego.

problem ginekologiczny

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wygląda taki zabieg? Czym jest operacja plastyczna pochwy? Zabieg taki polega na zwężeniu pochwy i polepszeniu napięcia mięśni w pochwie. Ważnym elementem operacji jest właściwe pozbycie się nadmiaru śluzówki pochwy, jak również czasami konieczność odtworzenie mięśnia. Do podstawowych etapów operacji należą wykonanie plastyki przedniej ściany pochwy jak również plastyka tylnej ścianki, a także plastyka krocza. W temacie plastyka pochwy czytaj więcej informacji.

Zabieg trwa około czterdziestu pięciu minut, wykonywany może być pod znieczuleniem ogólnym lub też miejscowym. W okolicach wejścia do pochwy, na jej tylnej ściance wykonuje się nacięcie, dzięki czemu możemy pozbyć się niepotrzebnej tkanki. Następnie zaszywa się ranę w taki sposób, żeby wejście do pochwy posiadało wygląd zgodny z życzeniami pacjentki. Po zabiegu stosuje się szwy rozpuszczające się. Po zajęciu się miejscem ścianki pochwy ginekolog wykonuje plastykę krocza. Zabiegi tego typu koniecznie muszą być wykonywane w specjalistycznych gabinetach, np. tu ponieważ ginekologia estetyczna to bardzo delikatna i wrażliwa dziedzina.

Opracowane tu newsy zaciekawiły Cię na tyle, że pragniesz przeczytać więcej? Namawiamy zatem do nowej strony. Tam czeka kompleksowe opracowanie (http://www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5).

Musimy być pewni, że znajdujemy się w dobrych rękach. To koniecznie musi być nasz priorytet.