Czemu soczewki kontaktowe są takie popularne, jakie są różnice między miesięcznymi a jednodniowymi

Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko, Ziołolecznictwo , , , 0 Comments
Kontaktowe soczewki są bardzo chętnie stosowane przez osoby mające problemy ze wzrokiem. Ich ogromne zróżnicowanie i nowoczesne rozwiązania sprawiają, że ludzie w wielu przypadkach rezygnują z używania okularów na rzecz właśnie soczewek. Przede wszystkim są one niezwykle wygodne i praktyczne. Dzięki temu, że nakłada się je wprost na oko, to zapewniają dużo lepsze widzenie, niż okulary, poza tym są dużo lżejsze i wygodniejsze niż nawet zgrabne oprawki.

bogata oferta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przez to przykładowo można uprawiać w soczewkach znaczną ilość sportów, na które tradycyjne okulary raczej nie będą pozwalać. Jeśli ktoś będzie się na nie decydował, to przede wszystkim powinien skonsultować się z dobrym okulistą, który pomoże je odpowiednio dobrać. Jeśli chodzi o wybór są aktualnie dwie główne odmiany soczewek, czyli miesięczne i jednodniowe. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety, zanim się ostatecznie podejmie decyzję, to powinno się o nich porozmawiać z okulistą, gdyż wybór będzie miał duży wpływ na codzienne ich użytkowanie.

Wielu pacjentów bardzo chętnie wybiera soczewki jednodniowe, na przykład bardzo popularne biotrue oneday. Jak można wywnioskować po ich nazwie, można je nosić tylko przez jeden dzień, a następnie trzeba założyć kolejną parę. Z tego też powodu soczewki dailies aqua comfort plus zdejmuje się przed spaniem i wyrzuca, a rankiem bierze się świeże – .

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej informacji na to zagadnienie – poczytaj tutaj wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Przez to jest znacznie mniejsze ryzyko rozmaitych infekcji i problemów z zapaleniami, gdyż wyciągając nową parę będzie ona całkowicie sterylna.

Dla ludzi którzy lubią aktywny tryb życia mają jeszcze taką zaletę, że można w nich w bezpieczny sposób korzystać z basenu. Założenie nowej pary po zakończeniu pływania powoduje, że ryzyko zakażenia jakimiś bakteriami nie jest duże. Rzecz jasna soczewki jednodniowe mają też trochę wad. Podstawową z nich są koszty, w porównaniu z miesięcznymi soczewkami wychodzi to jednak dużo drożej, gdyż na każdy dzień potrzebna będzie kolejna para. W praktyce każdy kto chce kupić soczewki powinien dobrze się nad wszystkim zastanowić i wybrać to, co mu będzie odpowiadać.