soczewki kontaktowe

Czemu soczewki kontaktowe są takie popularne, jakie są różnice między miesięcznymi a jednodniowymi

Naturalne leki , , , 0 Comments
Kontaktowe soczewki są bardzo chętnie stosowane przez osoby mające problemy ze wzrokiem. Ich ogromne zróżnicowanie i nowoczesne rozwiązania sprawiają, że ludzie w wielu przypadkach rezygnują z używania okularów na rzecz właśnie soczewek. Przede wszystkim są one niezwykle wygodne i praktyczne. Dzięki temu, że nakłada się je wprost na oko, to zapewniają dużo lepsze widzenie, niż okulary, poza tym są dużo lżejsze i wygodniejsze niż nawet zgrabne oprawki.

bogata oferta
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przez to przykładowo można uprawiać w soczewkach znaczną ilość sportów, na które tradycyjne okulary (www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12) raczej nie będą pozwalać. Jeśli ktoś będzie się na nie decydował, to przede wszystkim powinien skonsultować się z dobrym okulistą, który pomoże je odpowiednio dobrać. Jeśli chodzi o wybór są aktualnie dwie główne odmiany soczewek, czyli miesięczne i jednodniowe. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety, zanim się ostatecznie podejmie decyzję, to powinno się o nich porozmawiać z okulistą, gdyż wybór będzie miał duży wpływ na codzienne ich użytkowanie.

Wielu pacjentów bardzo chętnie wybiera soczewki >>> soczewki acuvue oasys jednodniowe, na przykład bardzo popularne biotrue oneday. Jak można wywnioskować po ich nazwie, można je nosić tylko przez jeden dzień, a następnie trzeba założyć kolejną parę. Z tego też powodu soczewki dailies aqua comfort plus zdejmuje się przed spaniem i wyrzuca, a rankiem bierze się świeże – . Przez to jest znacznie mniejsze ryzyko rozmaitych infekcji i problemów z zapaleniami, gdyż wyciągając nową parę będzie ona całkowicie sterylna.

Dla ludzi którzy lubią aktywny tryb życia mają jeszcze taką zaletę, że można w nich w bezpieczny sposób korzystać z basenu. Założenie nowej pary po zakończeniu pływania powoduje, że ryzyko zakażenia jakimiś bakteriami nie jest duże. Rzecz jasna soczewki jednodniowe mają też trochę wad. Podstawową z nich są koszty, w porównaniu z miesięcznymi soczewkami wychodzi to jednak dużo drożej, gdyż na każdy dzień potrzebna będzie kolejna para. W praktyce każdy kto chce kupić soczewki powinien dobrze się nad wszystkim zastanowić i wybrać to, co mu będzie odpowiadać.