Co poczynić z osobistymi strachami? Najkorzystniej je zaakceptować i starać się z nimi żyć. Co dodatkowo?

Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , 0 Comments
Istnieją lęki, które trudno nam pokonać. Są po prostu w nas i ciężko je wyplewić. Trudnoje zlikwidować, są nierozłączne z naszą psychiczną konstrukcją. Fobie mogą być bardzo różne, lecz niektóre się powtarzają i można zauważyć, że pewne osoby borykają się z określonymi przypadłościami. Wielu ludzi odczuwa strach przed dentystą . Jeszcze inni nigdy nie odważą się wsiąść do samolotu lub windy. Czy da się walczyć z takimi fobiami?

zęby

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Owszem, dla wszystkich niedowiarków bardzo dobrą informacją jest to, iż naprawdę może się udać. Nie jest to możeproste i bezbolesne działanie, ale na pewno nie jest tonieuleczalna dolegliwość. Najtrudniejsze jest jednak to, iż z każdym lękiem trzeba się skonfrontować. Nie można tak po prostu zwalczyć go siedząc w domu. trzeba potraktować go jak wroga i stanąć z nim do walki Trzeba mu się postawić i powiedzieć: dość!.

Jeśli więc twój lęk polega na strachu przed dentystą, to najlepszym sposobem będzie umawianie się na regularne wizyty. Pomyśl w ten sposób, że to konieczność. jeśli będziesz tego unikał to wcześniej czy później twoje zęby i tak cię do tej wizyty zmuszą. Są ludzie, którzy unikają stomatologa całe życie, aż w końcu przychodzi taki dzień, iż są zmuszeni umówić się na wizytę, i to szybko, bo czują, jakby ktoś ich bił po zębach.

Co więcej, regularne wizyty to mniejszy ból, gdyż zadbane zęby to brak próchnicy. Jeśli będziemy chodzić na kontrolę co pół roku to możemy się spodziewać, że wszystko będzie dobrze. Natomiast, wizyta co kilka lat to pewne borowanie, a może i wyrywanie zębów. warto dodać że, regularne wizyty to także więcej informacji na temat stanu zębów co może zaprocentować skuteczniejszym leczeniem.

elektroniczne szczoteczki do zębów

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład, nasz dentysta może udzielić nam rad jak skutecznie szczotkować zęby, jaką pastę wybrać która szczoteczka będzie dla nas najodpowiedniejsza i dlaczego albo czy warto usuwać kamień nazębny, czy jeszcze trochę poczekać. Sami po pewnym czasie stwierdzimy, że nie ma się czego bać, że jeśli tylko zadbamy o regularność to nie będzie ryzyka, że nasza szczęka (protetyka bielany) okaże się do gruntownej naprawy. Warto podejść tak do wszystkich strachów, czylistawić im czoła, a później traktować je, jak coś normalnego, czego nie ma sensu się bać.