Co dają fotele na bóle kręgosłupa?

Naturalne leki, Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko 0 Comments
Zdrowie jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu każdej osoby. Powinniśmy o nie dbać, ponieważ jako chorzy nie będziemy w stanie pracować, zajmować się bliskimi ani cieszyć nawet z najdrobniejszych przyjemności życia.

W różnego rodzaju bólach – głównie bólach pleców i karku, nieocenioną pomocą mogą być fotele prozdrowotne. Jakie są ich cechy?

Fotele prozdrowotne są to fotele, które dbają o zdrowie naszych pleców. Przy nich zapomnimy, czym jest ból pleców i nawet po kilku godzinach pracy nie będziemy skarżyć się na zmęczenie i katusze

Plecy kobiety

Autor: Gary Millar
Źródło: http://www.flickr.com

odnośnie właśnie tej części ciała. Prezentowane fotele są stosowne zarówno dla osób dorosłych, jak też dzieci. Doskonale zapobiegają skoliozie, gdyż siedzimy na nich prosto. Nie krzywimy się na boki ani nie szukamy wygodniejszej pozycji, gdyż czujemy się dobrze w takim położeniu, w jakim się znajdujemy. Poza tym fotele te rozluźniają napięcie w części szyjnej kręgosłupa oraz przeciwdziałają częstej dolegliwości związanej z długotrwałym siedzeniem, jaką jest poza dokuczaniem pleców – ból bioder.

Fotele prozdrowotne zmniejszają nacisk na poszczególne kręgi i wzmacniają mięśnie, a dodatkowo zapewniają ukrwienie nóg. Są zatem najlepszym rozwiązaniem, jeśli mamy jakiekolwiek z wyżej przedstawionych kłopotów. Fotelami prozdrowotnymi są również fotele do masowania. Są to doskonałe fotele (fotele spa) na ból kręgosłupa. Dlaczego? Przede wszystkim z tej przyczyny, iż

Męski kark

Autor: Seniju
Źródło: http://www.flickr.com

świetnie masują i rozluźniają ciało, pozbawiając je różnych napięć. Użytkownik fotela może się odprężyć, poczuć miły relaks i zapomnieć o powszednich trudnościach. Co więcej, elementy masujące umieszczone w powyższym fotelu w idealny sposób poprawiają krążenie i pomagają w regeneracji po większym wysiłku fizycznym. Można z nich korzystać w każdym miejscu domu, zależnie, gdzie je ustawimy. Siedząc w takim fotelu mamy szansę wykonywać w międzyczasie inne działania – np. czytać książkę czy przeprowadzić konwersację telefoniczną.

Prozdrowotne fotele prozdrowotne to fantastyczny sposób na pozbycie się kłopotów z plecami. Warto jest zapoznać się z ich ofertami w sieci, aby znaleźć jak najwięcej propozycji i wybrać z nich model najlepiej odpowiadający naszym wymogom. Już jeden dzień na takim fotelu lub jeden masaż (zobacz gabinet rehabilitacyjny) starczy, by docenić jego plusy.