Badanie prenatalne – w oczekiwaniu na potomka, dla spokoju o zdrowie

Zdrowa dieta, Zdrowe dziecko , , , , , 0 Comments
Każda kobieta jako przyszła matka, powinna zadbać o rozwój swojego potomka jeszcze przed jego narodzinami. Musi dbać o zdrowe żywienie, nie może spożywać alkoholu i palić papierosów. Przystaje także upewnić się, czy nadchodzące dziecko nie odziedziczyło żadnego schorzenia genetycznego lub wrodzonego.

Autor: Haltex

Badanie prenatalne to test płodu przeprowadzony w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego. Jego zadaniem jest wykrycie nieprawidłowości chromosomów, schorzeń wrodzonych i genetycznych u przyszłego dziecka. Przepisywane są szczególnie kobietom ciężarnym po 35. roku życia tudzież tym, które są w ciąży pierwszy raz lub posiadały przerwę po poprzedzającej ciąży mniej więcej 2-5 lat. Istnieją dwa ich typy: nieinwazyjne, które opierają się o testy krwi lub inwazyjne, wymagające pobrania np. płynu owodniowego oraz wykonywane są wówczas, gdy coś zaniepokoi lekarza.

Badanie prenatalne (badania prenatalne kobiet) poleca się z tej przyczyny, że niektóre z dolegliwości możemy leczyć nim maluch przybędzie na świat, niemniej jednak nawet, jeśli nie byłoby to wykonalne, lekarze są w stanie poprawnie przygotować rodziców na poród takiego malucha oraz opiekę nad nim, a z drugiej strony siebie na udzielenie ewentualnej pomocy noworodkowi natychmiast po przyjściu na świat.

Ten zabieg zapobiegawczy jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a skierowanie wydaje ginekolog. Jeżeli jednak owy doktor stwierdzi, iż nie ma wskazania na ten test, a kobieta wybitnie chce je zrobić, musi sama za nie pokryć koszta. Gdy wynik wykaże, że na świat przyjdzie nieuleczalnie chore dziecko, do rodziców przynależy kluczowa decyzja.

Mogą oni dopasować swój żywot do nowej sprawy, starać się wygospodarować jak najwięcej czasu dla swojego dziecka bądź też zdecydować się na aborcję.

Może zaciekawią Cię też podobne wpisy (https://bioplanet.pl/swieze-warzywa/pk206) na opisywany temat? Jeśli tak, to zobacz je i zdobądź nowe informacje na to zagadnienie.

Ściśle z obowiązującymi nas regulaminami podstawą do poniechania ciąży jest wysokie prawdopodobieństwo uciążliwego i nieodwracalnego upośledzenia płodu i nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu malucha albo mamy.

Poród – najpiękniejsza chwila w życiu?

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Posiadając na względzie dobro malucha i rodziców, przyszłe matki winny dbać o siebie w okresie ciąży.W szczególności zdrowo się odżywiać, dbać o zasadniczą aktywność fizyczną ale także badać się. Dzisiejsze statystyki wyjawiają, że trzy na sto zbadanych pań nosi w sobie zarodek, w którym przez badanie prenatalne wykryto wady lub chorobę, tymczasem wyliczany odsetek par, który w takiej sytuacji decyduje się na aborcję to 3%.